Pasowanie kl. I na czytelników biblioteki szkolnej

4 marca 2021

Pasowanie na czytelnika

W dniach 16 i 17 lutego odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Aby zachować dystans między osobami, spotkania odbyły się w salach lekcyjnych, a nie, jak zawsze to bywało, w bibliotece. Rozpoczęły się one od rozwiązywania zagadek. Potem dowiedzieli się, jakie są różnice między funkcjonowaniem biblioteki i księgarni. Poznali regulamin biblioteki i wypożyczeń w czasie pandemii. Po pogadance przeprowadzono uroczyste ślubowanie. Uczniowie powtarzali  za nauczycielem słowa przyrzeczenia. Nowi  czytelnicy otrzymali  długopisy i zakładki do książek ufundowane przez dyrektora szkoły p. Szymona Klocka. Następnie nadszedł długo oczekiwany moment wypożyczania.  Uczniowie zostali zapoznani z zasadami obchodzenia się z książkami                         ( bibliotekarz odczytał dzieciom wierszyk J. Huszczy „Prośby książki”. Potem z ogromną ochotą nowi czytelnicy wypożyczali po raz pierwszy baśnie, zbiory wierszy i opowiadań oraz mądrych opowieści.