„Adonis ma gościa” – teatr internetowy

26 stycznia 2021

Dnia  26 stycznia 2021r. po raz pierwszy od dłuższego czasu odbyła się transmisja spektaklu (na żywo) teatru internetowego. Był to spektakl pt. „Adonis ma gościa”. Spektakl obejrzały dzieci z kl. III c i II d.

Była to propozycja Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, opowiadająca historię przypadkowego spotkania dwóch zupełnie różnych od siebie bohaterów – tytułowego Adonisa i ulicznej wrony. Adonis ma wszystko. Posiłki podstawiane pod nos. Publiczność, która po każdym koncercie bije mu brawo. Pachnące kąpiele. Drogie zabawki. Jest zakochany w sobie i poza otaczającym go luksusem, niewiele obchodzi go rzeczywistość. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się pokraczny Węgiel. Splendor życia Adonisa będą dla niego szokiem.

To spotkanie zmieniło życie każdego z nich. Domową papugę, Adonisa i uliczną wronę, Węgla, połączyły marzenia o wolności i przyjaźń. Wiele się od siebie nauczyli.

Autorem sztuki jest Fred Apke. Dramatopisarz opowiada historię niespodziewanego zetknięcia dwóch różnych światów, aby pokazać proste przesłanie, które mówi, że mimo odmienności najważniejszy jest szacunek. Inny nie znaczy gorszy, a prawdziwa przyjaźń pozwala osiągnąć wielkie cele.

 

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty