WAŻNY KOMUNIKAT

15 kwietnia 2020

Szanowni Państwo,

Okres zdalnego nauczania został przedłużony do 26 kwietnia 2020r. Szkoła w dalszym ciągu pracować będzie według opracowanego na czas zdalnej edukacji planu. Nauczyciele nadal realizują zajęcia lekcyjne w czasie rzeczywistym (praca synchroniczna określana też jako on-line) bądź poprzez udostępnianie materiałów edukacyjnych (praca asynchroniczna).

Podczas organizowania zajęć on-line uwzględniane będą potrzeby i możliwości uczniów tworzących zespół klasowy. Praca z wykorzystaniem materiałów udostępnianych uczniom opierać się będzie na przygotowywanych i przesyłanych uczniom materiałach służących objaśnieniu nowych treści (prezentacje, filmiki itp.), a w dalszej kolejności na udzielaniu indywidualnej, wysyłanej bezpośrednio uczniowi informacji zwrotnej.

Realizacja zajęć w czasie synchronicznym (on-line) oraz wysyłanie zadań związanych z pracą asynchroniczną odbywać się będzie od 15 kwietnia wyłącznie w godzinach 8.00- 15.30. Praca on-line synchronizowana będzie za pomocą terminarza w e-dzienniku, gdzie nauczyciele  – z 3 dniowym wyprzedzeniem- zapisywać będą informacje o zajęciach planowanych do realizacji w czasie rzeczywistym.

W okresie kształcenia na odległość w dzienniku lekcyjnym nie odnotowuje się obecności uczniów na zajęciach. Monitoruje się wyłącznie postępy Waszych dzieci oraz weryfikuje ich wiedzę i umiejętności według reguł zapisanych w systemie oceniania.

Wierzę, że przedstawione powyżej informacje dadzą Państwu pełniejsze rozumienie podejmowanych przez Szkołę działań przez co przyczynią się do stworzenia warunków służących spokojnej edukacji w domu.

Z pozdrowieniami oraz życzeniami zdrowia
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Sulechowie
Romuald Modrzyk