ZIMOWE SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ – „ Bromba i inni”

11 lutego 2020

23 stycznia w bibliotece szkolnej w ramach cyklu CZYTANIE NA CZTERY PORY ROKU aktorzy teatru „ W Kratkę” prezentowali  uczniom klas drugich  przygody bohaterów książki Macieja Wojtyszki „ Bromba i inni”. To zbiór opowiadań o nietuzinkowych postaciach i rzadko widywanych jak Pciuch, Gżdacz, Fikander i inni przyjaciele Bromby. Autor ukazuje te niezwykłe stworzenia w różnych zabawnych sytuacjach. Pokazuje młodym czytelnikom ich własne cechy: jesteśmy ciekawscy jak  Gżdacz, niepoprawni marzyciele jak Bromba, niedoścignieni jak Pciuch, leniwi jak Fumy. Każda z przedstawionych postaci ma w sobie coś niezwykłego. Wspaniałą cechą tej książki jest to, że opowiada o sprawach ważnych i staje się pretekstem do rozmów na rozmaite tematy. Choć głośno czytane rozdziały nie należały do łatwych, mali odbiorcy poradzili sobie doskonale odpowiadając na pytania dotyczące treści. Zachęcamy zatem do przeczytania lektury, spotkania  z przemiłymi bohaterami, którzy pozwolą nam się zrelaksować , odstresować i poprawić humor.

Oto jeden z zabawnych fragmentów książki ( może być na 14 lutego J )

Pod twoim białym domem

Stałem jak rażony gromem.

I biło me serce z łomotem,

Ale musiałem iść potem.

Och, co za bolesna wiadomość:

Ja zrywam kwiaty, Ty naszą znajomość.

 

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty