Szanowni Rodzice, Nauczyciele i drodzy Wolontariusze!

16 grudnia 2019

Za nami finał Szlachetnej Paczki, akcji po raz piąty organizowanej w naszej szkole przez Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.

W imieniu opiekunów Samorządu Uczniowskiego i młodzieży chciałabym serdecznie podziękować za Państwa hojność i zaangażowanie. Dzięki temu wszystkie marzenia i pragnienia rodzin,  Pani Edyty oraz  Pani Ewy i jej dzieci, spełniły się. Wartość naszej pomocy została oszacowana na ok. 16 tysięcy złotych! Tak ogromna kwota przerosła oczekiwania nawet organizatorów Szlachetnej Paczki w centrum wolontariatu, gdzie  nasze paczki, a było ich aż 60, zostały przewiezione. Wolontariusze z niedowierzaniem, ale także z ogromną radością patrzyli, jak wnosimy i wnosimy nasze podarki. Otrzymaliśmy wiele podziękowań, które należą się właściwie Państwu, a także dzieciom i młodzieży, którzy pełni zapału i z otwartymi sercami przez trzy tygodnie pilotowali  akcję.

Dziękuję bardzo wszystkim Państwu, a szczególnie rodzicom i nauczycielom, którzy sfinansowali zakup ciśnieniomierza, pościeli, artykułów higienicznych dla dzieci, ogromnej ilości artykułów spożywczych i chemii gospodarczej oraz  wielu innych rzeczy, często bardzo kosztownych.  Jesteśmy wdzięczni także  za bony upominkowe do salonów fryzjerskich. Był to prezent świąteczny dla Pani Edyty (to nasza starsza podopieczna).

Dziękuję także za wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy od uczniów i nauczycieli z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie. Ta szkoła już po raz czwarty przyłączyła się do naszej szlachetnej akcji. Przekazano nam 960 zł. Pieniądze te w całości przeznaczyliśmy na zakup lodówki dla Pani Edyty .  Dziękujemy kl. IV TL i wychowawczyni  pani Monice Dziadek, kl. I TE i wychowawczyni pani Ligii Przybysz, kl. I TB i wychowawczyni pani Ewie Hołub – Aboulker, kl. I TC i wychowawczyni pani Sylwii Białobrzyckiej. Do akcji włączył się także Samorząd Uczniowski pod opieka pani Eweliny Podymy oraz Wolontariat Szkolny, którego opiekunkami są panie Małgorzata Łuszczyńska i Halina Pacyna.

Udało nam się także spełnić marzenie Pani Ewy, którym była  nowa pralka. Dziękujemy Rodzicom naszych absolwentów za to, że spełniają marzenia.

Wielkie podziękowania kieruję  także do absolwentki naszej szkoły – Julki Jutkiewicz, obecnie uczennicy LO w Sulechowie. To dzięki jej inicjatywie  uczniowie klasy II h LO  nie robili paczek mikołajkowych dla siebie , a zebrane pieniądze ( 800 zł) przeznaczyli na zakupy  w ramach pomocy  naszym rodzinom.

Tegoroczne  paczki zapakowane były  wyjątkowo ładnie, dzięki Rodzicom Hani, Wiktorii i Jakuba, którzy dostarczyli kartony i  papier , taśmę klejącą, a także czerwoną  wstążkę. Wyróżniało to nasze podarki spośród innych.

Dziękuję także nauczycielom i wychowawcom klas za pomoc i zaangażowanie uczniów. Podziękowania należą się także grupie przedszkolnej „Biedronki” oraz wychowawczyni, pani Agnieszce Pakos za zorganizowanie pomocy wśród naszych najmłodszych uczniów.

Szczególnie dziękuję pedagogom,  Pani Oli i Pani Grażynie za to, że cierpliwie przyjmowały wszystkie rzeczy, a potem znosiły brak wolnego miejsca zajętego  przez górę paczek.

Bardzo ważną sprawą jest też logistyka całej akcji, dlatego wielkie dzięki składam naszemu woźnym – Panu Andrzejowi,  który poświęcił swój wolny czas  i do późnych  godzin pomagał we wszystkim.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki przekazali nasze dary rodzinom , którym  pomagaliśmy. Relacja z wręczenia zostanie nam przekazana w ciągu dwóch tygodni.

Fotorelacja z tegorocznego finału Szlachetnej Paczki znajduje się na naszym facebookowym profilu:

Samorząd Uczniowski i Wolontariat w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie oraz na stronie internetowej naszej szkoły.

Dziękuję bardzo!

Opiekunowie SKW i Samorządu Uczniowskiego

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty