Z wizytą w PKO

2 grudnia 2019

W listopadzie  uczniowie z kl. II a i II c  wraz z wychowawczynią p. Bożeną Rakowską i p. Dorotą Wieczorek odwiedziły oddział Banku PKO BP w Sulechowie.

Uczniowie mieli możliwość poznania banku „od kuchni”. Obejrzeli pomieszczenia, które dla potencjonalnego klienta są niedostępne. Widzieli  serwerownię, maszynę do liczenia monet oraz podręczne sejfy kasjerów. Zobaczyli, jak sprawdzić prawdziwość banknotów. W rozmowie z panią dyrektor oraz pracownikiem banku  dowiedziały się, jak można oszczędzać. Wcześniej dzieci wykonały bardzo ładne prace plastyczne nt oszczędzania. Będą ozdabiały wnętrza banku. Dzieci zostały obdarowane gadżetami oraz słodyczami.

Uczniowie bardzo aktywnie gromadzą pieniądze na swoich kontach SKO. Bank PKO BP proponuje też bardzo ciekawą stronę internetową dla dzieci, na której mogą one się bawić i uczyć o oszczędzaniu.

Przypominamy uczniom  o tym, że w naszej szkole działa SKO i zachęcamy  do założenia takich kont, bo przecież warto oszczędzać. Żeby to zrobić trzeba pobrać odpowiednie oświadczenie od p. Doroty Wieczorek lub p. Marty Łyżwińskiej, które muszą wypełnić rodzice. A potem już można gromadzić swoje środki!

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty