„JESIENNE PLASTUSIOWANIE”

29 listopada 2019

 

27 i 28 listopada biblioteka szkolna wspólnie z aktorami teatru „ W kratkę” wraz z opiekunem E. Akonom zorganizowali jesienne czytanie. Tym razem głównym bohaterem spotkań w bibliotece był Plastuś. Uczniowie głośno czytali dzieciom z klas pierwszych wybrane rozdziały z książki Marii Kownackiej „ Plastusiowy pamiętnik”. Umożliwiło to małym odbiorcom głębsze poznanie przygód plastelinowej postaci. Uczestnicy spotkania odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych rozdziałów tekstu.  Aktorzy  wyjaśniali trudne wyrazy, a także zapoznali dzieci z rekwizytami: kałamarz, stalówka, scyzoryk, atrament, drewniany piórnik. Dzieci również obejrzały Plastusia wykonanego przez starszych uczniów. Wszystkie klasy zostały zaproszone do udziału w konkursie pt. „ Plastuś”. Zwycięskie grupy otrzymają nagrody w Mikołajki. Takie czytelnicze spotkania  wspierają rozwój dzieci: rozwijają ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudzają w nich ciekawość świata i uczą wartości moralnych.

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty