„Rowerowe podróże małe i duże”

21 listopada 2019

20 listopada 2019r. o swojej podróżniczej pasji na rowerze opowiadał pan Andrzej Roch Kowalski. W spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Sulechowie uczestniczyła klasa Vb wraz z panią polonistką U. Gnyszką oraz nauczycielem- bibliotekarzem R. Cieślik. Pasja to obok talentów bardzo istotny obszar, który ma istotne znaczenia dla jakości naszego życia. Oznacza wielkie zamiłowanie do robienia czegoś, co przynosi radość, siłę, energię. Jednak głównym celem pasji jest przyjemność z jej uprawiania. Dla pana Andrzeja Kowalskiego taką przyjemnością to właśnie czas spędzony na podróżach rowerowych. Młodzieży opowiadał o wyprawach dalekich i bliskich, jak się do nich przygotować. Uczestniczył również w maratonach rowerowych. Zaprezentował także swój rower, na którym pokonał wiele kilometrów zarówno w kraju jak i za granicą. Po pokonaniu trudnej i wyczerpującej trasy był dumny i szczęśliwy. Uczestnikom spotkania, choć w małym stopniu, chciał przekazać wartości płynące  z uprawiania aktywnego  sportu, zachęcić do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także, że jazda na rowerze uczy wytrwałości i pokonywania siebie.

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty