SZLACHETNA PACZKA 2019

20 listopada 2019

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Wolontariusze i cała szkolna społeczność!

Szkolne Koło Wolontariatu już po raz piąty przyłączyło  się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

Z bazy danych, udostępnionej w ostatnią sobotę, wybraliśmy rodzinę Pani Ewy oraz jej dzieci, synka Antosia (4 lata) i córeczki Zoi (3 miesiące). Po raz pierwszy chcemy także objąć opieką i pomocą osobę starszą, chorą  i samotną. Wybraliśmy Panią Edytę (56 lat). To właśnie im chcemy pomóc i sprawić radość na Święta.

Aby radość była jak największa poniżej przygotowany jest opis obu  Rodzin,  ich najważniejsze potrzeby, pragnienia i marzenia.

Wszystkie rzeczy przynosimy do gabinetu pedagogów szkolnych w budynku B (202B), do sali 305 B, 3A, a także do opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Koordynatorem  wolontariatu w klasach edukacji wczesnoszkolnej jest p. Sylwia Sulek

Akcja trwa od 20 listopada do 6 grudnia!

Bardzo prosimy także o przynoszenie kartonów, szarego papieru i w miarę możliwości czerwonej wstążki oraz świątecznych gwiazdek do pakowania prezentów.

W ubiegłym roku przygotowaliśmy 70 paczek, a dzięki życzliwym i ofiarnym  Rodzicom podarowaliśmy kuchenkę gazowo – elektryczną.  Było to ogromne przedsięwzięcie, ale się udało!

W tym roku także się uda!!!!!

Szczegółowe informacje u opiekunów SU (p. Maniarska, p. Konstańczak, , p. Zawartowska, p.Paluszak).

Zapraszamy i dziękujemy!!!

Opis rodzin,

którym w tym roku szkolnym przygotowujemy paczkę!

 

Pani Ewa z Rodziną

Kod Rodziny: LBU-832-18800

Pani Ewa (20lat), Antek (4 lata), Zoja (3 miesiące)

Historia Rodziny

Rodzina składa się z trzech osób Pani Ewy (20 l.) i jej dwójki dzieci Antoniego (4 l.) i Zoi (3 msc.). Dziewczęca miłość do chłopaka sprawiła, że pani Ewa w ciągu jednego roku stała się matką jako szesnastolatka. Przerwała naukę i związała się z ojcem Antosia kochając i wierząc, że będzie szczęśliwa. Wierzyła w obietnice chłopaka, który szybko okazał się osobą uzależnioną od narkotyków. Próby zerwania z nim bardzo niszczyły życie pani Ewy i jej synka. W końcu, prześladowani i nękani, zostali sami. Niestety kolejny wybór partnera okazał się równie tragiczny. Ojcem małej Zoi okazał się facet uzależniony od alkoholu, awanturnik i złodziej. Dzięki wsparciu mamy, pani Ewa uwolniła się od tego związku. Dziś w maleńkim pokoiku pani Ewa w spokoju karmi malutką Zoję i wychowuje Antosia. Dochód rodziny to 2000 zł. Po opłaceniu rachunków na członka rodziny zostaje 410 zł.

Piękno Rodziny

Nareszcie pani Ewa może mieć swoje marzenia i podejmować rozsądne decyzje, choć nic nie przychodzi łatwo. Zaczyna załatwiać sprawę o alimenty na dzieci . Pragnie dokończyć przerwaną edukację, zdobyć prawo jazdy i stać się mądrą i zaradną mamą dla swoich dzieci. Pasjonuje się fotografią. Tworzy historię życia swoich dzieci na zdjęciach. Razem z synkiem uwielbiają rysować, malować. Pani Ewa kreśli ołówkiem portrety a mały Antoś tworzy swoje dzieła. W wolnej chwili zapracowana mama ćwiczy podstawy malowania paznokci , aby dorabiać w wolnej chwili. Wszyscy uwielbiają wspólne spacery, czytanie bajek i układanki. Pani Ewa wierzy, że stworzy swoim dzieciom dom, w którym będą szczęśliwe. W postanowieniach wspiera panią Ewę cała rodzina, zwłaszcza mama, której nie słuchała wcześniej i bardzo tego żałuje.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. Żywność

zapasy żywności, a szczególnie  dla dzieci (mleko Bebiko)  pozwoli zaoszczędzić pieniądze na inne ważne potrzeby rodziny, Antek często choruje, łapie anginy, a mała Zoja wkrótce będzie potrzebowała dodatkowego jedzenia  oprócz mleczka.

  1. chemia i środki higieny

Szczególnie środki higieniczne dostosowane dla dzieci, pampersy, płyny, to duże wydatki przy małym dziecku i niemowlęciu

  1. Pralka automatyczna

stara była już naprawiana, a każdego dnia jest w domu potrzebna, znacznie ułatwi życie rodzinie, a jest to dla p. Ewy duży wydatek

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata

Kawa

Ryż

Kasza

Makaron

Mąka

Cukier

Olej

Dżem

Warzywa w puszkach

Konserwy rybne

Konserwy mięsne

soczki, zupki, odżywki od 4- miesiąca życia, mleko w proszku Bebiko 2

Środki czystości

Proszek do prania

Mydło / żel myjący

Płyny czyszczące

Pasta do zębów

Szampon

Płyn do mycia naczyń

płyn Cocolino, proszek dla niemowląt, maść na blizny dla 4-latka, pampersy 3 Dada filetowe, oliwki, chusteczki odświeżające

Odzież

Antek: Dres (Całoroczne)

Rozmiar: 110 cm,

Antek: Bluza (Całoroczne)

Rozmiar: 110 cm,

Antek: Spodnie (Całoroczne)

Rozmiar: 110 cm,

Zoja: Body dziecięce (Całoroczne)

Rozmiar: 74 cm,

Zoja: Śpiochy (Całoroczne)

Rozmiar: 74 cm,

Zoja: Dres (Całoroczne)

Rozmiar: 74 cm,

Obuwie

Antek: Kozaki/buty zimowe

Rozmiar: 26,

Antek: Kapcie (domowe)

Rozmiar: 26,

Antek: Adidasy

Rozmiar: 26,

Materiały szkolne

Bloki

Farbki

Klej

Papier kolorowy

Nożyczki

plastelina, ciastolina, kredki grube, układanki, gry planszowe

Wyposażenie mieszkania

Specjalne wymagania:

kołdra 200×220, poduszki 2 szt, poszwy na kołdrę 200×220, mały Antek uwielbia spać jeszcze z mamą

Kołdra

Poduszka

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Ręczniki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Specjalne wymagania:

stara pralka była 2 razy naprawiana, a z dwójką dzieci odbywa się pranie codzienne

Pralka

Szczególne upominki (świąteczne)

Ewa: Zestaw do makijażu

Antek: Auto z sygnalizacją ( któreś z : straż, policja )

Zoja: Lalka i grzechotki

 

Pani Edyta

Kod Rodziny: LBU-832-19238

  • Historia Rodziny

 

  • Pani Edyta (56 l.) od wielu lat jest wdową. Wcześniej była aktywna zawodowo. Dwa lata temu wykryto u niej ostre zapalenie nerek, co spowodowało uszkodzenie tego narządu i natychmiastową hospitalizację ratującą życie. Leczenie sterydami uszkodziło kręgosłup na odcinku lędźwiowym,  co w konsekwencji uszkodziło czucie w lewej nodze. Stan zdrowia pogorszył się na tyle, że jedyną nadzieją są obecnie dializy. Pani Edyta,  niestety, nie może liczyć na przeszczep nerek, ponieważ kuracja sterydami, której się poddała, wyklucza ją z listy osób kwalifikujących się do operacji. Dzień pani Edyty zaczyna się od dalizy. Po powrocie kobieta bardzo źle się czuje. Najgorsze dla niej jest to, że w domu też są obowiązki, takie  jak gotowanie, sprzątanie. Sama nie jest w stanie ich wykonać, dlatego prosi innych o pomoc, co nie jest łatwe, ponieważ musi za to zapłacić, a budżet jest skromny. Pani Edyta ma dwoje dorosłych dzieci. Na tyle na ile mogą starają się pomagać (wożą do specjalistów, szpitali, zabierają do siebie w wolne dni, aby p. Edyta nie była sama). Dochód Pani Edyty to 1530zł po odliczeniu wszystkich wydatków pozostaje tylko 25zł na życie.
  • Piękno Rodziny
  • Pani Edyta jest bardzo pogodną i życzliwą kobietą. Każdy dzień jest dla niej walką z bólem i niemocą, jednak nie poddaje się, bo jak mówi ma wnuki i chce zobaczyć jak dorastają. P. Edyta bardzo lubi robić na drutach, jednak z uwagi na chorobę nie może zbyt długo siedzieć i poświęcać się swojej pasji. Bardzo lubi też oglądać komedie, zwłaszcza, gdy stan zdrowia nie pozwala robić na drutach. Pani Edyta jest wdzięczna za każdy dzień, a dzień bez większego bólu jest traktowany jak święto. Wówczas może pójść na bardzo krótki spacer, bo być może spotka kogoś znajomego i będzie mogła przez chwilę z kimś porozmawiać i zapomnieć o chorobie wokół której kręci się całe jej życie.

 

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

  1. lodówka

obecna jest stara i przecieka oraz drzwi są nieszczelne (wys. Max 120 cm)

  1. ciśnieniomierz

z uwagi stan zdrowia pani musi na bieżąco monitorować ciśnienie

  1. jedzenie

pomoże odciążyć domowy budżet

 

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Specjalne wymagania:

Pani Edyta nie może jeść konserw oraz produktów z dużą ilością soli

Herbata, ryż, kaqsza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, kakao itp.

 

Środki czystości:

Szampon, mydło, płyn do kapieli, płyn do mycia naczyń, środki czyszczące, proszek do prania, płyn do płukania itp.

do dezynfekcji (Oktanisept, waciki, gaziki odkażające)

 

Szczególne upominki (świąteczny prezent)

Perfumy kwiatowe lub bon do fryzjera

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty