Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia

20 listopada 2019

 

Na przełomie października i listopada odbyły się w naszej szkole prezentacje, pogadanki, warsztaty i  pokazy dotyczące zdrowego stylu życia. Działania prowadzone były przez zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów. A wszystko to działo się w ramach organizowanych w naszej szkole od wielu lat  Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia. W czasie ich trwania poruszonych zostało wiele ważnych problemów.

Na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych    z młodzieżą klas VIII rozmawiał starszy sierżant Piotr Błaszkiewicz z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Sulechowie. Uczniowie klas VII gościli  dr Justynę Korycką-Korwek – Dyrektor Instytutu Nauk o Żywności i Agrotechniki UZ oraz Kierownik Laboratorium LOIiWA Sp.z.o.o, która mówiła o zdrowym odżywianiu. W ramach współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbyły się warsztaty z zakresu programów profilaktycznych: „Spójrz inaczej” oraz „Smak życia czyli debata o dopalaczach”. W warsztatach uczestniczyło  siedem klas. Natomiast uczniowie klas VI rozmawiali ze sp. ds. nieletnich Sylwią Kuczyńską- Szpak na temat odpowiedzialności karnej. Pan Jan Kowalczyk z Rejonowego Oddziału PCK w Sulechowie przeprowadził w czterech klasach V warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  W klasach IV temat ten poruszały uczennice należące do Szkolnej Drużyny Ratowniczej pod opieką Pana Grzegorza Łazańskiego.  Oliwia, Zuzia, Amelka, Weronika, Patrycja, Malwina i Martyna  świetnie wywiązały się ze swojego zadania. O tym, że aby zdrowo żyć trzeba zadbać  o środowisko opowiadały w klasach I uczennice przygotowane przez Panią Annę Szymańską: Agata, Zuzanna, Zosia i Natalia z klasy VII d.  Pokazywały one jak prawidłowo segregować śmieci. Bartek i Szymon z klasy V a odwiedzili 5-latki z Oddziału Przedszkolnego . Opowiadali o tym jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Miłosz, Dominika i Emilia z klasy VIII b pod opieką Pani Joanny Tomońskiej-Malinowskiej przygotowali i przeprowadzili pokazy ćwiczeń śródlekcyjnych.  Pod czujnym okiem Pani Marzeny Czulak działały  uczennice klasy VI b: Karolina, Amelia, Martyna, Nikola i  Natalia. Zajęły się one propagowaniem zdrowej diety. Podczas prowadzonych działań uczniowie okazywali zainteresowanie poruszanymi tematami i chętnie brali udział w proponowanych zajęciach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, którzy zechcieli podzielić się z nami swoją wiedzą. Podziękowania  kierujemy  również do nauczycieli, którzy włączyli się w przygotowanie działań, oraz tych którzy, umożliwili ich przeprowadzenie. Doceniamy ogromne zaangażowanie naszych uczniów, którzy z taką starannością przygotowali się do przeprowadzenie pokazów i prezentacji dla swoich rówieśników.

Aleksandra Koszelowska – Gajek

Opiekun SK PCK Marta Twardowska

 

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty