„Z wizytą na Olimpie”

12 listopada 2019

Pod takim hasłem 29.10.2019r. w bibliotece szkolnej odbył się  VII Gminny Konkurs Mistrz Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowali w  kategorii klas IV –VI uczniowie: Tola Grupa , Michalina Zarówna, Oliwia Sakowicz oraz w kategorii  klas                 VII- VIII:  Agata Bondyra, Jakub Lulczyk.

W tym roku przenieśliśmy się w  świat starożytnych greckich opowieści o bogach i herosach obdarzonych nadprzyrodzonymi umiejętnościami. Przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie opowieści o bogach dały początek mitom greckim. Bogowie i herosi byli bohaterami tekstów czytanych przez uczestników konkursu.

Poziom prezentacji był bardzo wyrównany, dlatego komisja sędziowska miała twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów tegorocznej edycji.

Statuetkę Mistrza Pięknego Czytania Gminy Sulechów  w kategorii klas IV-VI  otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej w Cigacicach – Natalia Sarbok.

II miejsce – Tola Grupa SP nr 3

III miejsce- Michalina Zarówna SP nr 3

Wyróżnienia otrzymali :

Michał Januszewski SP Brody

Victoria Stadurska SP nr 1

Oliwia Sakowicz SP nr 3

Patryk Jągowski SP nr 1

Natomiast statuetkę  Mistrza  Pięknego Czytania Gminy Sulechów w kategorii klas      VII – VIII otrzymała  uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 1 – Eliza Rosolska

II miejsce –  Agata Bondyra SP nr 3

Maria Rogala SP Cigacice

III miejsce – Wanesa Piesiak SP nr 1

Wyróżnienie – Jakub Lulczyk SP nr 3

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.