U strażaków

15 maja 2019

W dniu 8 maja 2019 r. uczniowie kl. I c

z wychowawczynią Dorotą Wieczorek udali się na wycieczkę do Jednostki Zawodowej Straży Pożarnej w Sulechowie. Strażacy bardzo chętnie prezentowali sprzęt i  samochody, które służą im do pracy. Dzieci dowiedziały się, że ich praca to  przede wszystkim gaszenie pożarów ale także pomoc w przypadku powodzi, wypadku drogowego, usuwania skutków wichury, rozlania się cieczy na drodze lub ściągnięcia z drzewa gniazda os. Miały możliwość sprawdzić, jak ciężkie są urządzenia, którymi pracują strażacy, dlatego muszą oni bardzo dbać o swoją sprawność fizyczną. Najmilszym momentem wycieczki była oczywiście możliwość lania wody z węża strażackiego.

Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki. Podziękowały strażakom pięknie zrobionymi laurkami i słodyczami. Po wycieczce każdy z chłopców chciałby zostać strażakiem.

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty