Teatr internetowy „Akademia Pana Kleksa”

25 marca 2019

Dnia 19 marca 2019r. uczniowie kl. I c oraz III b obejrzeli kolejną transmisję teatru internetowego.

Tym razem był to spektakl muzyczny „Akademia Pana Kleksa” transmitowany z Teatru Maska z Rzeszowa. To propozycja uznana za jeden z prawdziwych hitów tego sezonu w i Teatrze.

Czy nauka w szkole może być przyjemnością? W takiej niezwykłej szkole, jak Akademia Ambrożego Kleksa – oczywiście! Kolorowy i roztańczony musical był niezapomnianą podróżą do świata wyobraźni…

Choć Akademia pana Kleksa to magiczna szkoła dla chłopców, muzyczny spektakl  z przyjemnością obejrzały również dziewczynki. Dzieci zobaczyły,  jak działa wyjątkowa szkoła, która znajduje się na końcu ulicy Czekoladowej. Już z daleka widać jej ogromny, trzypiętrowy budynek z czerwonej cegły. Szkoła położona jest w ogromnym parku, w którym ukryto przejścia do wszystkich znanych baśni.

Odwiedzenie świata wymyślonego przez braci Grimm czy Andersena jest tam tak samo proste i zwyczajne, jak pójście po bułki do sklepu po drugiej stronie ulicy. Jest tylko jedna trudność – aby znaleźć się w Akademii trzeba być chłopcem, którego imię zaczyna się na A…

Dzieci chętnie śpiewały piosenki razem z aktorami. Razem z wychowawczyniami p. Dorotą Bieławą i Dorotą Wieczorek z  uwagą obejrzały całe przedstawienie. Myślimy, że już czekają na kolejne spektakle.

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty