Pasowanie na czytelnika

8 lutego 2019

We wtorek 5 lutego 2019r.  uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W pierwszej części uroczystości  odgadywali zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Następnie zapoznali się z regulaminem biblioteki, chwalili się wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę do książki i długopis. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Biblioteka szkolna

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty