Koło Misyjne na zimowisku w Warszawie

29 stycznia 2019

Podczas tegorocznych ferii zimowych, dzieci z Koła Misyjnego wyjechały na zimowisko do Warszawy.

Mieszkały w tym czasie w Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym. Był to wyjazd rekreacyjno-formacyjny.
Rekolekcje dla nich prowadził ojciec Ashenafi Yonas Abebe ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. Celem tego wyjazdu było pogłębienie ducha misyjnego oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby ich rówieśników na innych kontynentach. W ramach formacji, uczestnicy miały różne warsztaty,m. in.produkcję mydełek prowadzoną przez wolontariuszy z grupy ,,Dzieło na misji „. Zapoznały się także z kulturą afrykańską poprzez naukę gry na bębnach oraz śpiew w języku suahili.
W trakcie sześciodniowego pobytu zwiedziły m.in. kościół Branickich w Wilanowie, Centrum Nauki,, Kopernik ” ,Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, Stare Miasto ,Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe, Sejm RP, Zamek Królewski oraz Stadion PGE. Miały także przyjemność uczestniczyć w koncercie wykonanym przez dzieci z pobliskiej szkoły muzycznej.
Warto dodać, że w trakcie pobytu grupa uczestniczyła w codziennej modlitwie i Mszy świętej.
Przed powrotem do domów, mali misjonarze, odwiedzili także Wspólnotę Matki Bożej Pocieszenia w Kiełpinie, gdzie podczas wspólnej Eucharystii opowiedzieli o swoim zaangażowaniu na rzecz misji.
Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie baaaaaardzo dziękuję: Księdzu  Józefowi Tomiakowi, wszystkim Darczyńcom i Dobrodziejom, 
ojcu  Ashenafiemu Abebe, Pani Iwonie Pierzchlewskiej, Pani Monice Butkiewicz, Księdzu Grzegorzowi Kucharskiemu, Pani  Dorocie Wójcik.

Krystyna Zamolska

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty