Teatr internetowy – „Zorro”

17 grudnia 2018

W dniu 14 XII 2018r.uczniowie kl. I c z wychowawczynią Dorotą Wieczorek

obejrzeli pierwszą w tym roku szkolnym transmisję teatru internetowego. Był to spektakl transmitowany w jakości HD z Teatru Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie.

Dzieci przeniosły się do rozpalonego słońcem Meksyku, gdzie dręczeni przez okrutnego Gubernatora mieszkańcy czekają na swojego bohatera, który odmieni ich los.

Wraz z Don Diego di Ahuilera zwanym El Zorro przeżyły najgorętszą przygodę sezonu! Towarzyszyła jej  walka sprytem i szpadą o dobro, wśród tętentu kopyt i zalotnych szeptów kobiet, by ocalić Nuevo Leon.

Pełnowymiarowa obsada, popisy fechtunku, kostiumy i scenografia inspirowane meksykańską sztuką ludową składały się na doskonały spektakl będący najbardziej wyczekiwaną premierą teatru familijnego w regionie. W spektaklu oprócz znakomitych popisów fechtunku, porywającej meksykańskiej muzyki, pojawiły się również plastyczne cytaty z malarstwa wybitnego meksykańskiego artysty, partnera równie słynnej Fridy Khalo, Diego Rivery.

Wyjątkowa była również oprawa muzyczna spektaklu, przygotowana przez jeden z najoryginalniejszych zespołów polskiej muzyki rozrywkowej – Tercet Egzotyczny.

Dzieci były zachwycone. Na pewno z przyjemnością obejrzą następne przedstawienia.

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty