SZLACHETNA PACZKA

17 grudnia 2018

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem LBU-832-585175), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Gdy wolontariusze w asyście strażaków podjechali pod mieszanie rodziny w oknach było widać ruch, a na klatce schodowej okrzyki radości pomieszane z uspokajaniem domowników: „cicho, bo idą do nas, popraw bluzkę”. Gdy otworzyły się drzwi domu zostaliśmy przywitani szerokimi uśmiechami i oklaskami na naszą cześć. Było to bardzo przyjemne i jednocześnie zaskakujące. Wnoszenie paczek trwało dłuższą chwilę, z uwagi na dużą ilość prezentów. Nie mieściły się one w jednym pokoju, co było bardzo dużym zaskoczeniem dla rodziny. Dziewczyny widząc ogrom pomocy zaraz zabrały się do rozpakowywania. Pola w błyskawicznym tempie odnalazła rolki, o których marzyła: „zobacz co mam! Hura, jutro rano idę na rolki, tylko pogadam z Magdą”. Jakież było jej zaskoczenie, gdy znalazła jeszcze dwie pary: „wow, ale jazda na całego”. Na moje pytanie co zrobisz z tymi rolkami, Pola rozbrajająco odpowiedziała: „dam koleżance, ona nie ma, a chciałaby ze mną pojeździć, będzie fajnie”. W tym czasie Natalia i Kasia rozpakowywały resztę paczek. Najstarsza córka przejęła inicjatywę dzielenia paczek „chemia do łazienki, jedzenie do kuchni, ubrania tu – zaraz je przejrzę”- mówiła do rodzeństwa. Wśród prezentów, poza chemią, żywnością, ubraniami znalazła się pościel, koce, poduszki, zegarek, kosmetyki, łóżko, biurko oraz kuchenka gazowa. Całemu zamieszaniu, jaki towarzyszył rozpakowywaniu i segregowaniu paczek przyglądał się malutki Dawidek, który bezpiecznie siedział na rękach u dziadka. Natalia szybko zauważyła, że darczyńca ofiarował jej synkowi spory zapas pieluch oraz inne środki do higieny małych dzieci: „Bardzo dziękuję, powiedzcie im, że bardzo dziękuję. Dla mnie to ogromna pomoc. Takie wsparcie, zabezpieczenie na dłuższy czas”. Wśród paczek znalazł się również rowerek dla Dawida. Gdy podano malcowi paczkę stanął zdziwiony i z pomocą dziadka zaczął rozpakowywać swój prezent. Cóż to była za radość z rozrywania papieru i próby otwarcia pudełka. Dzieci były tak zaoferowani otwieraniem paczek, że nie zauważyły, jak tata oddala się do kuchni trzymając w rękach prezent dla siebie, aby go rozpakować w samotności. Po chwili udałam się do kuchni. Zastałam tam zapłakanego pana Włodzimierza. Był bardzo wzruszony. Nie wiedziałam co się stało. Mężczyzna odrzekł: „To moje marzenie, spełnili moje marzenie, naprawdę pomyśleli o mnie. Nie pamiętam kiedy, ktoś inny się o mnie zatroszczył, czyli jestem ważny”. Okazało się, że rodzina była w bardzo trudnej sytuacji finansowej do tego mama pana Włodzimierza odeszła miesiąc temu z czym do tej pory rodzina nie może się pogodzić. Ten dar serca wielu darczyńców, uratował tę rodzinę w ostatniej chwili.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Życzę wszystkim Darczyńcom, którzy pomagali w tworzeniu prezentu, spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Cieszę się, że ta rodzina trafiła właśnie na takich Darczyńców, jak Państwo. Dziękuję za współpracę. Gorący czas i wielkie emocje towarzyszyły nam wszystkim. Myślę, że osiągnęliśmy cel, do którego wspólnie dążyliśmy. W szczególności chcę podziękować za Państwa zaangażowanie przy tworzeniu tej paczki. Mimo, że rodzina nie spodziewała się wiele, Wy daliście najwięcej, ile tylko mogliście. Pomaganie działa jak narkotyk. Mam nadzieję, że wspólnie się od niego uzależnimy. Jeszcze raz dziękuję. Mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze przetną się w tych samych miejscach, gorąco na to liczę.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i wsparcie. Dziękujemy za wszystko co znalazło się w paczce. Nie spodziewaliśmy się, że prezentów będzie tak dużo. Ludzie, którzy nam pomogli są naprawdę wspaniali. Żałuję, że nie możemy podziękować im osobiście, ale prosimy o przekazanie naszego skromnego podziękowania. Otrzymane rzeczy pomogą nam przygotować i przeżyć radośnie Święta Bożego Narodzenia. Z całego serca dziękujemy i życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.