Sportowe Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie

17 grudnia 2018

Zgodnie z wieloletnią tradycją Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 3 przebiegły  na sportowo. Panie Izabela Gąsieniec i Ewa Gorzelanna    8 grudnia 2018 roku zorganizowały XIV Turniej Mikołajkowy w Minisiatkówce dziewcząt. Cel imprezy jaki przyświecał organizatorkom, to połączenie dobrej zabawy z promocją aktywnego wypoczynku i  popularyzacja piłki siatkowej. Turniej ten był  też kolejną z  imprez w ramach Nadodrzańskiej Akademii  Piłki Siatkowej, powołanej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

W zawodach wzięło udział około 230 dziewcząt  z woj. wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego,  reprezentujących  następujące kluby i szkoły : UKS „Orliki” Szczecin przy SP 74, UKS „Pogodno” Szczecin przy SP 48 , UKS „Kasztanek” Szczecin, UKS „Volley” 71 Szczecin, UKS „Ares” Nowa Sól,  UKS Śmigiel, SP Kosieczyn, SP 17 Gorzów Wlkp., SPS Zbąszynek, SP 1 Sulechów oraz gospodarz  SP 3  Sulechów.  Zawodniczki  rywalizowały w trzech kategoriach : ,,2”  ,, 3” , oraz ,,4”.

Zawodników, trenerów  oraz zaproszonych gości przywitała wicedyrektor Zespołu Szkół w Sulechowie Lilla Pająk. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys. Wśród zaproszonych gości byli także Przewodnicząca Rady Miasta Sulechowa pani Izabela Wojewoda, w-ce Przewodnicząca rady Miasta Sulechowa pani Agnieszka Szeląg, Przewodniczący Rady Powiatu i koordynator Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Edwin Łazicki, w-ce starosta Powiatu Tadeusz Pająk, Zygmunt Tomasz Kierownik Wydziału Oświaty oraz  Janina Bednarz Ambasador Nadodrzańskiej Akademii Piłki Siatkowej.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze sprzyjającej osiąganiu dobrych wyników, w duchu fair-play,  a tak przedstawiają się  końcowe wyniki:

w kat. “2” :

2. UKS “Orliki” Szczecin
  3. UKS „Volley” 71 Szczecin
  • SP 17 Gorzów Wlkp. II

Najlepsze zespoły otrzymały puchary, nagrody rzeczowe, dyplomy. Każda zawodniczka turnieju dostała czekoladę.

W poszczególnych kategoriach wyróżniono także  najlepsze zawodniczki turnieju. Statuetki otrzymały:

w kat. „3” Alicja M.  ze Szczecina

w kat. „4” Julia W.  ze Śmigla

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju , wspaniałą atmosferę i sportową  rywalizację. Serdecznie zapraszamy za rok.