SZLACHETNA PACZKA 2018

10 grudnia 2018

Szanowni Rodzice, Nauczyciele i drodzy Wolontariusze!

Za nami finał Szlachetnej Paczki, akcji po raz czwarty organizowanej w naszej szkole przez Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski.

W imieniu opiekunów Samorządu Uczniowskiego i młodzieży chcielibyśmy serdecznie podziękować za Państwa hojność i zaangażowanie. Dzięki nim wszystkie marzenia i pragnienia rodziny Pana Włodzimierza oraz jego  dzieci, Poli, Kasi, Natalii oraz wnuczka Dawida, spełniły się. Wartość naszej pomocy została oszacowana na ok. 20 tysięcy złotych! Tak ogromna kwota przerosła oczekiwania nawet organizatorów Szlachetnej Paczki w centrum wolontariatu, gdzie  nasze paczki, a było ich aż 87, zostały przewiezione. Wolontariusze z niedowierzaniem, ale także z ogromną radością patrzyli, jak wnosimy i wnosimy nasze podarki. Otrzymaliśmy wiele podziękowań, które należą się właściwie Państwu, a także fantastycznej młodzieży, która pełna zapału i z otwartymi sercami przez trzy tygodnie pilotowała akcję.

Dziękujemy bardzo wszystkim Państwu, a szczególnie Rodzicom, którzy sfinansowali zakup kuchenki gazowej, aparatu fotograficznego, rowerka, pościeli i wielu innych rzeczy, często bardzo kosztownych. Dziękujemy także za wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy. Nasze paczki zapakowane były w tym roku wyjątkowo ładnie, dzięki Rodzicom, którzy dostarczyli kartony (Pani Kasiu – wielkie dzięki),  papier, a także czerwoną  wstążkę. Wyróżniało to nasze podarki spośród innych.

Dziękujemy  także nauczycielom i wychowawcom klas za pomoc i zaangażowanie swoich uczniów. Piękną postawą wykazała się klasa III B gimnazjum, która przygotowała upominki specjalne dla naszej Rodziny. Szkolne Koło CARITAS wraz z opiekunem p. Wiolettą Samociak także wsparło naszą akcję, przekazując żywność oraz środki czystości – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Szczególnie dziękujemy pedagogom,  Pani Oli i Pani Grażynie za to, że cierpliwie przyjmowały wszystkie rzeczy, a potem znosiły brak wolnego miejsca zajętego  przez górę paczek.

Do naszej akcji, już po raz trzeci, dołączyli się także uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie. Dziękujemy Pani Beacie Marciniak oraz  uczniom z klas: I Ti, IV Ti, IV Thm i III Tm za  wkład finansowy – 450,00 zł.

Bardzo ważną sprawą jest też logistyka całej akcji, dlatego wielkie dzięki składamy naszym nieocenionym woźnym – Panu Andrzejowi i Panu Piotrowi, którzy poświęcili swój wolny czas po to, aby otworzyć nam szkołę i załadować górę paczek.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki przekazali nasze dary rodzinie, której pomagaliśmy. Relacja z wręczenia zostanie nam przekazana w ciągu dwóch tygodni.

Fotorelacja z tegorocznego finału Szlachetnej Paczki znajduje się na naszym facebookowym profilu:

Samorząd Uczniowski i Wolontariat w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

Dziękujemy bardzo!

Opiekunowie SKW i Samorządu Uczniowskiego