Mikołajkowe czytanie

10 grudnia 2018

Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko                        z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich Święty Mikołaj i przyniesie upominek. Często zdarza się jednak, że dzieci tak naprawdę nie znają legendy na jego temat. Dlatego 6 grudnia biblioteka chciała przybliżyć przedszkolakom i dzieciom przebywającym w świetlicy szkolnej postać Świętego Mikołaja, jego historię oraz umilić chwile w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem. Głównym celem wydarzenia było promowanie edukacji czytelniczej oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Uczennica kl. III C gimnazjum Amelia Kubiak-laureatka  szkolnego i gminnego konkursu „ Mistrz czytania” przeczytała młodszym koleżankom i kolegom opowiadanie „Dary Świętego Mikołaja”. Uczniowie poznali  historię Św. Mikołaja, odpowiadali na pytania dotyczące treści opowiadania i wymieniali prezenty jakie chcieliby otrzymać na gwiazdkę. Opowieść o Mikołaju wprowadziła wszystkich w magię i niepowtarzalny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Biblioteka szkolna i świetlica bud.C