100 lat niepodległej Polski

16 listopada 2018

Od 5 do 9 listopada 2018r. w naszej szkole trwał tydzień dla niepodległej zorganizowany z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym okresie w holu szkoły prezentowane były różnorodne prace prezentujące wydarzenia z okresu 1918-2018 oraz wystawa kartek z życzeniami dla Polski.

Można było podążyć drogą do niepodległości, która wiodła nas od Legionów Polskich we Włoszech w 1797 r., aż do przejęcia władzy wojskowej przez Józefa Piłsudskiego 11 listopada 1918 r.

100 lat niepodległej to 100 biało- czerwonych dłoni, które ozdabiały korytarze naszej szkoły oraz „żywy napis” – 100 NIEPODLEGŁA.

9 listopada została zakopana „kapsuła czasu”, w której umieściliśmy kartki z życzeniami dla Polski wykonane przez uczniów oraz fotorelację  zapisaną na pendrivie.

Tego dnia o godzinie 11.11 został odśpiewany, przez uczniów i pracowników szkoły, „Mazurek Dąbrowskiego” a następnie inne pieśni związane z historią naszego państwa: „Piechota”, „Pierwsza Brygada”, „Rota”.

Podsumowany został również konkurs „Życzenia dla Polski”: I miejsce – Kacper Senyk 5 d; II miejsce – Dominik Marek 5 d; wyróżnienia: Krzysztof Cieślik 8 b, Natalia Szyszkowska 5 d, Mateusz Tworowski 5 d, Julia Półtorak 5 f, Dominik Kropa 5 f.

Uroczystość zakończył spektakl słowno-muzyczny -„Wolność to diament do oszlifowania” przygotowany przez szkolny  ” Teatr w kratkę”.

Dziękujemy uczniom oraz pracownikom szkoły za wspólne świętowanie.

Nauczyciele historii