VI Gminny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”

30 października 2018

23.10.2018r. w bibliotece szkolnej odbył się VI Gminny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”. Naszą szkołę reprezentowali w  kategorii klas IV –VI: Agata Bondyra , Jagoda Baut,  Tola Grupa  oraz w kategorii  klas VII, VII i gimnazjalnych:  Amelia Kubiak, Antoni Sołtys i Marcel Górny.
W tym roku przenieśliśmy się w tajemniczy świat polskich legend, w którym zaroiło się od rusałek, strzyg, bazyliszków i innych niezwykłych istot. To oni byli bohaterami tekstów  czytanych przez uczestników konkursu.
Poziom prezentacji był bardzo wyrównany, dlatego komisja sędziowska miała twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów tegorocznej edycji.
Statuetkę Mistrza Pięknego Czytania Gminy Sulechów  w kategorii  I otrzymała uczennica naszej szkoły- Agata Bondyra. Drugie miejsce zajęła również nasza reprezentantka – Jagoda Baut, na trzecim  miejscu uplasował się przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Kijach. Specjalne wyróżnienia otrzymali: Tola Grupa z Szkoły Podstawowej nr 3 oraz dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Tytuł Mistrza  Pięknego Czytania Gminy Sulechów przypadł uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 2. „Na podium” stanęło również dwoje przedstawicieli naszej Trójki – Amelia Kubiak (II miejsce) i Antoni Sołtys (III miejsce). Wyróżnienia otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1.
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.