Misjonarka w naszej szkole

9 października 2018

Trzeciego października 2018 r. naszą szkołę odwiedziła świecka misjonarka, Pani Ewa Starzyńska. Spotkała się z uczniami z klas piątych i szóstych i opowiadała o swoich doświadczeniach zdobytych na misji w Afryce. Pani Ewa pracowała wśród biednych dzieci w Zambii, a 16 października 2018 r. wylatuje na dwa lata do Rwandy aby posługiwać tamtejszym sierotom w wieku przedszkolnym.
Misjonarka opowiadała o dzieciach, o ich codziennym życiu i problemach z tym związanych. Podkreśliła, że największą bolączką tamtejszej ludności jest głód. Niejednokrotnie spotykała się z zagłodzonymi dziećmi. Zasugerowała naszym uczniom, że powinni bardziej doceniać codzienność w której żyją.
Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wśród tylu zajęć, tuż przed wylotem na misję, Pani Ewa zechciała nas odwiedzić i podzielić się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami.
Jednocześnie informujemy, że Koło Misyjne działające przy naszej szkole obejmuje patronatem misję Pani Ewy.

Projekt „Dasz Radę”