Misjonarka w naszej szkole

9 października 2018

Trzeciego października 2018 r. naszą szkołę odwiedziła świecka misjonarka, Pani Ewa Starzyńska. Spotkała się z uczniami z klas piątych i szóstych i opowiadała o swoich doświadczeniach zdobytych na misji w Afryce. Pani Ewa pracowała wśród biednych dzieci w Zambii, a 16 października 2018 r. wylatuje na dwa lata do Rwandy aby posługiwać tamtejszym sierotom w wieku przedszkolnym.
Misjonarka opowiadała o dzieciach, o ich codziennym życiu i problemach z tym związanych. Podkreśliła, że największą bolączką tamtejszej ludności jest głód. Niejednokrotnie spotykała się z zagłodzonymi dziećmi. Zasugerowała naszym uczniom, że powinni bardziej doceniać codzienność w której żyją.
Jesteśmy bardzo wdzięczni, że wśród tylu zajęć, tuż przed wylotem na misję, Pani Ewa zechciała nas odwiedzić i podzielić się z nami swoimi przeżyciami i doświadczeniami.
Jednocześnie informujemy, że Koło Misyjne działające przy naszej szkole obejmuje patronatem misję Pani Ewy.

 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty