XI Gminny Konkurs Patriotyczny

14 czerwca 2018

Reprezentacja naszej szkoły w składzie Alicja Puchalska, Michał Jurewicz i Mikołaj Soroko (uczniowie klasy 6d) pod opieką p. Małgorzaty Modrzyk brała udział w XI edycji Gminnego Konkursu Patriotycznego w Cigacicach ph.: „Kto Polskę miłuje gorąco i szczerze, ten czasu nie traci, do pracy się bierze”. Celem konkursu jest kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy o Polsce, rozwijanie zainteresowań tematyką patriotyczną, historyczną oraz odkrywanie i promowanie uzdolnień i pasji uczniów.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza wiedzy patriotycznej przystąpili przedstawiciele trzech szkół gminy Sulechów. Zespoły uczniowskie zmagały się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę z dziejów i dziedzictwa kulturalnego Polski. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności z historii zajmując I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Cigacicach, zaś III miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sulechowie. Nasza zwycięska drużyna nagrodzona została brawami, słowami uznania, pucharem, okolicznościowymi dyplomami i upominkami.

Małgorzata Modrzyk