Oszczędzamy w SKO!

11 czerwca 2018

W bieżącym roku szkolnym został ogłoszony konkurs „Oszczędzamy w SKO”.

Konkurs miał na celu rozpropagowanie możliwości oszczędzania, zachęcenia do zakładania kont SKO i zbierania na nich swoich oszczędności. Dzieci uczestniczyły w wycieczkach do PKO BP w Sulechowie, lekcjach prowadzonych przez pracownika banku oraz brały udział w konkursach plastycznych nt oszczędzania. Uczyły się o oszczędzaniu na zajęciach lekcyjnych.

Z każdym miesiącem drugiego semestru przybywało nam członków SKO a oni systematycznie oszczędzali. Bank regularnie dopisywał odsetki, które dodatkowo powiększały kwoty na koncie.  W szkole mamy 120 członków a wszyscy członkowie z kl. I – VI razem mają obecnie na swoich kontach ponad 100.000 zł!!!

Po podsumowaniu konkursu okazało się, że I miejsce w konkursie zajęła klasa III d.  W tej klasie aż 17 osób ma konta SKO i gromadzi systematycznie (minimum raz w miesiącu) swoje pieniądze.  Gratulujemy uczniom tej klasy i mamy nadzieję, że  ich zwycięstwo zachęci inne dzieci do oszczędzania w SKO!!!

Konkurs w szkole zorganizowały i koordynowały p. Marta Łyżwińska i p. Dorota Wieczorek.