XV Gminne Rozgrywki Matematyczne Szkół Podstawowych „Pitagoriada”

8 czerwca 2018

W czwartek, 17 maja 2018  na drugiej godzinie lekcyjnej, odbył się gminny konkurs matematyczny „Pitagoriada”. W zmaganiach brali udział uczniowie z sześciu szkół z Sulechowa i okolicznych miejscowości: SP Buków, SP Cigacice, SP Kalsk, SP Kije, SP 1 Sulechów, SP 3 Sulechów

Impreza rozpoczęła się od przywitania uczestników i zaproszonych gości. Następnie każda z drużyn uczestniczyła w rożnych konkurencjach. Był to quiz, krzyżówka, rebusy, zadania z patyczkami oraz zadania typu prawda-fałsz. W przerwach między zmaganiami czas umilały występy wokalne szkolnego chóru oraz teatru „W kratkę”. Po zaciętej walce ostatecznie zwyciężył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr  1 w Sulechowie, Dyrektor wręczył wygranym puchary ufundowane przez Burmistrza oraz drobne upominki.

Wydarzenie było perfekcyjnie przygotowane. Wrażenia z tych zmagań na długo pozostaną w pamięci widzów i zawodników. Już dziś czekamy na następną edycję Gminnych Rozgrywek Matematycznych!

Alicja Puchalska, klasa VI D