„Pełną głowę pomysłów mam …” – Paweł Wakuła

14 maja 2018

Paweł Wakuła – znany ilustrator prasowy oraz twórca książek dla dzieci -był gościem spotkania autorskiego zorganizowanego w ramach DKK.

Uczniowie klas ze SP nr 1 i 3 mieli możliwość zapoznania się z artystą, określającym siebie jako rysownik – humorysta. Bogata wyobraźnia autora oraz oryginalne poczucie humoru skłoniły go do zajęcia się również twórczością literacką.

W swoich książkach o tematyce historycznej w dowcipny sposób przybliża sylwetki  m. in. Bolesława Chrobrego czy Zygmunta Augusta. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowiadań o tym, czy Jan Sobieski lubił kawę lub co łączyło Jana Kazimierza z więźniem w żelaznej masce. Pozostawiając  swoje opowieści otwartymi, nie zdradzając ich zakończenia, autor pragnął zachęcić uczniów do lektury.

Na zakończenie spotkania wpisywał do książek oryginalne dedykacje, zachęcając  tym samym uczniów do ich przeczytania.