Warsztaty ceramiczne

16 kwietnia 2018

W czwartek 12 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty ceramiczne zorganizowane w ramach  zajęć z rękodzieła artystycznego. Warsztaty prowadziła artysta plastyk Małgorzata Bukowicz z Liceum Plastycznego w Zielonej Górze. Uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia kół plastycznych. Celem zajęć było przybliżenie oferty kształcenia w szkole artystycznej, która daje możliwość zdobycia zawodu związanego z pracą twórczą. Uczniowie mogli zapoznać się z krótkimi filmami prezentującymi dyplomy absolwentów ,,Plastyka”. Po prezentacji, każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w rzeźbiarstwie. Zadanie polegało na ulepieniu z gliny postaci kota. Młodzi artyści tworzyli z zapałem i z zaciekawieniem słuchali jak powstaje ceramika. Naszą współpracę z panią M. Bukowicz będziemy kontynuować. Następne zajęcia odbędą się w maju.