„Zacznij działać”

7 lutego 2018

„Zacznij działać” – pod takim tytułem Caritas Polska organizowała ogólnopolski konkurs na film lub prezentację. Celem konkursu było propagowanie idei wolontariatu wśród młodzieży, ukazanie ich bezinteresownej pomocy i zaangażowania w swoim najbliższym otoczeniu.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działający przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie przygotowali 2 filmy.

Jeden z nich wykonany metodą tradycyjną ukazuje ogrom pracy wykonanej na rzecz drugiego człowieka a szczególnie na rzecz naszych podopiecznych. Wykonały go uczennice kl III gimnazjum: Nikola Kukulska, Joanna Nocuń, Weronika Grajnert, Maja Ławicka, Agnieszka Pawlak, Kinga Rozynek

Drugi film został wykonany metodą animacji poklatkowej. Wszystkie kadry zostały namalowane ręcznie przez Kingę Kaczmarek a potem sfilmowane. Uzyskana animacja stała się swoistą instrukcją, która w wyjątkowy sposób przybliża ideę wolontariatu. Praca została wykonana przez uczniów klasy II gimnazjum: Kingę Kaczmarek, Laurę Chmiel, Alicję Mazurek, Oliwię Włodarczak, Magdę Palicką i Jakuba Krottendorfera.

Nasi uczniowie zdobyli II miejsce w Polsce. Ich prace – wysoce profesjonalne – pokazały ich ogromne zaangażowanie. Pomysł i wykorzystanie technologii informatycznej i filmowej prac pokazał  bardzo wysoki poziom zdolności uczniów.

Należą się im wielkie gratulacje

Teraz tylko czekać na następną edycję konkursu i sięgnąć po najwyższe podium.

Violetta Samociak