SZLACHETNA PACZKA 2017

21 listopada 2017

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Wolontariusze i cała szkolna społeczność!

Szkolne Koło Wolontariatu już po raz trzeci przyłączyło  się do ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka.

Z bazy danych, udostępnionej w ostatnią sobotę, wybraliśmy rodzinę Pani Ewy oraz jej dzieci.,  11 – letniego Kevina i 9 – letniej Karolinki.  To właśnie im chcemy pomóc i sprawić radość na Święta.

Aby radość była jak największa poniżej przygotowany jest opis Rodziny i jej najważniejsze potrzeby, pragnienia i marzenia.

Wszystkie rzeczy przynosimy do gabinetu pedagogów szkolnych w budynku B (202B), do sali 3A, a także do opiekunów Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i gimnazjum. Koordynatorem wolontariatu w klasach edukacji wczesnoszkolnej i przedszkola jest

p.S. Sulek (sala 106B).

Akcja trwa od 21 listopada do 8 grudnia!

Bardzo prosimy także o przynoszenie kartonów, szarego papieru i, w miarę możliwości, czerwonej wstążki oraz świątecznych gwiazdek do pakowania prezentów.

W ubiegłym roku przygotowaliśmy 64 paczki oraz dzięki zbiórce pieniędzy kupiliśmy piec. Było to ogromne przedsięwzięcie, ale się udało! W tym roku także się uda!!!!!

Szczegółowe informacje u opiekunów SU (p. Maniarska, p. Żytkowicz, p. Konstańczak, p. Paluszak, p. Zawartowska).

Zapraszamy i dziękujemy!!!

Opis rodziny,

której  w tym roku szkolnym przygotowujemy paczkę!

Kod Rodziny: LBU-2814-424760

1. Opis rodziny

Pani Ewa (33l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci Kevina (11l.) i Karolinę (9l.).

Pani Ewa w wieku 18lat rozpoczęła dorosłe i samodzielne życie, gdy ojczym alkoholik wygonił ją z domu. Kiedy poznała swojego byłego męża sądziła, że los się do niej uśmiechnął. Jednak już od dnia ślubu było tylko trudniej, boleśniej i smutniej. Wraz z upływem czasu, mąż alkoholik stawał się agresorem wobec niej. Gdy przemoc dotknęła dzieci, pani Ewa zdecydowała się rozwieźć z mężem i wyprowadziła się z ich mieszkania. Od 2011 roku sama dba o dwoje dzieci. Od tamtej pory nie ma kontaktu z byłym mężem.

Pani Ewa stara się jak może, aby polepszyć byt swoim dzieciom. Realnie ocenia swoje możliwości (dojazd, wielozmianowość pracy), a dzieci potrzebują matki, troski i poczucia bezpieczeństwa, więc poszukuje pracy dorywczej na wsi w godzinach pobytu dzieci w szkole. Rodzina mieszka w wynajmowanej kawalerce.

Pomimo wsparcia: 500+, alimentów (700 zł) i zasiłku rodzinnego, często pani Ewa staje przed problemem na co w danym miesiącu przeznaczyć pieniądze. Mimo małego mieszkanka,  opłaty pochłaniają większość domowego budżetu. Przychód miesięczny pani Ewy to 1948 zł. Po odliczeniu wszystkich kosztów zostaje 316 zł na osobę.

Życie samotnej matki jest ciężkie, ale pani Ewa stara się znaleźć pozytywy. Rzeczy, z których jej dzieci wyrosły oddaje innym, którzy potrzebują pomocy. Podejmuje prace dorywcze blisko domu. Są to tylko okazjonalne prace, ale zawsze podratują domowy budżet.

Dzieci bardzo pomagają pani Ewie w codziennych obowiązkach. Syn z córką są bardzo lubiani przez dzieci i dorosłych. Czasami sami pomagają swoim kolegom i koleżankom w lekcjach,  albo w pilnowaniu młodszego rodzeństwa. Kevin bardzo lubi grać w piłkę nożną. Ostatnio wraz z drużyną zajął  II miejsce w rozgrywkach  „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – grał na pozycji bramkarza. Rodzina potrzebuje wsparcia w postaci żywności, środków chemicznych oraz ubrań dla dzieci,  co pomogłoby choć trochę odciążyć domowy i tak skromny budżet. Za wszelką okazaną pomoc będą bardzo wdzięczni.

1. Potrzeby rodziny:

– Żywność trwała:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach itp.

– Środki czystości:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów itp.

– Odzież:

Ewa

Kategoria: wszystkie kategorie

Rozmiar: L/XL

Kevin

Rozmiar: 165

Karolina

Rozmiar: 140

– Obuwie

Ewa

Rozmiar: 38

Kevin