Festiwal Słowa

7 listopada 2017

26 października 2017r. w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbył się  „Festiwal Słowa”. Był on   podsumowaniem działań w ramach prowadzonej w naszej szkole  innowacji, której przyświecało motto Sokratesa:  „Mów tak, żebym cię zobaczył”.

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć wystawę prac uczniowskich, która eksponowana będzie w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów do 15 listopada 2017r. Wysłuchano także   koncertu poetyckiego w wykonaniu aktorów „Teatru w kratkę”
oraz naszych szkolnych wokalistów.

Festiwal słowa – ponieważ od słowa wszystko się zaczyna.   W ciągu całego roku  uczniowie uwrażliwiali się na jego znaczenie, uczestnicząc w warsztatach bibliotecznych, plastycznych, w spotkaniach autorskich, spektaklach teatralnych. Starali się za pomocą słów wyrażać siebie, swoje poglądy, uczucia, emocje. Każdy  czynił to na swój sposób, były więc słowa wygłaszane, śpiewane,  zapisywane, a także malowane, czyli „obrazy malowane słowem”.  Gimnazjaliści próbowali przekonać  swoich rówieśników, żeby rozmawiali ze sobą, zamiast wpatrywać się w bezduszne monitory czy komórki, bo przecież, mamy usta, żeby mówić, uszy, żeby słuchać i serca, żeby czuć.