ZNAM SWÓJ JĘZYK OJCZYSTY

20 czerwca 2017

5 czerwca bieżącego roku odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Polonistyczny „ZNAM SWÓJ JĘZYK OJCZYSTY”. Gościliśmy trzyosobowe zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły Podstawowej w Cigacicach.
Imprezę rozpoczęło przedstawienie pt. „KUSY”, poświęcone Januszowi Kusocińskiemu. Potem uczestnicy rozwiązywali polonistyczne łamigłówki. Wykazali się przy tym doskonałą znajomością prawideł rządzących ojczystym językiem. Było też sporo humoru i zabawy. Ostatecznie na miejscu I uplasowała się nasza drużyna w składzie: Marzena Kapusta, Weronika Wałukiewicz i Bartosz Modrzyk – uczniowie p. Doroty Paluszak.
Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Konkurs zorganizowały panie: Aleksandra Zawartowska i Dorota Paluszak.
Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie i gratulujemy naprawdę imponującej wiedzy polonistycznej.