Projekt „Najpiękniejsze bajki świata”

24 maja 2017

W marcu, kwietniu i maju tego roku uczniowie kl. II g i II h oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej bud.B i C brały udział w projekcie ph. „Najpiękniejsze bajki świata” .Organizatorem przedsięwzięcia były p.A.Pakos, D.Tworek, świetlica i biblioteka szkolna. Celem projektu było zachęcanie do czytania książek oraz uświadomienie uczniom niezwykłej roli , jaką może odegrać w ich życiu literatura. Uczniowie klasy II g i II h podczas zajęć w ramach kół zainteresowań rozwijali pasję czytania. Panie bibliotekarki raz w tygodniu przez trzy miesiące czytały dzieciom baśnie z różnych krańców świata. Uczniowie brali udział w konkursach wiedzy na temat znajomości baśni i bajek znanych zagranicznych autorów. Uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu przygotowali przedstawienie pt. „Wiosna u króla i królowej”. Organizatorzy ogłosili dwa konkursy plastyczne: „ Zamek Śpiącej Królewny” oraz „Książeczka najpiękniejszych bajek świata”.
Wyniki konkursu plastycznego „Zamek Śpiącej Królewny”
I m Jóźwiak Oliwer II G
II m Kozłowska Zuzanna II G
III m Mazur Zuzanna II H