DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

7 maja 2017

28.04.2017 r. w Zespole Szkół w Sulechowie odbył się Międzyszkolny Dzień Języków Obcych. Organizatorami były nauczycielki języka niemieckiego i języka angielskiego naszego Gimnazjum:  Monika Maniarska, Julita Cieślik, Anna Żytkowicz, Ewa Leśniak-Borzęcka, Arleta Opajdowska, Katarzyna Stawiarz  i Joanna Tomońska-Malinowska.

Impreza miała formę konkursową. W potyczkach językowych  brały udział cztery sześcioosobowe zespoły gimnazjalistów: uczniowie z Gimnazjum w Trzebiechowie,  uczniowie z Gimnazjum w Babimoście, uczniowie z  Gimnazjum w Kargowej oraz gospodarze – uczniowie Gimnazjum nr 3 w Sulechowie. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Moskaljuk, Maria Bajor, Agata Kaczmarczyk, Wiktoria Dmytruk, Filip Gawroński oraz Jakub Mazurek.

W pierwszej kolejności uczestnicy  rozwiązywali dwa testy – pierwszy z wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, drugi – test gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego i języka niemieckiego.

W dalszej części gimnazjaliści rozpoznawali na slajdach miejsca, budynki oraz osoby związane z krajami anglo-   i niemieckojęzycznymi.

Ostatnim zadaniem konkursowym było rozpoznawanie utworów muzycznych, 10 utworów anglojęzycznych i 10 niemieckojęzycznych. Ta konkurencja najbardziej przypadła uczestnikom do gustu, ponieważ porwała niektórych z miejsc i ruszyli do tańca.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że

I  miejsce zdobyli uczniowie naszego Gimnazjum,

II miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Babimoście,

III miejsce – Gimnazjum 2 Kargowie,

IV miejsce – Gimnazjum w Trzebiechowie.

Drużyny walczyły o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół oraz atrakcyjne nagrody, ufundowane przez wydawnictwa językowe oraz Radę Rodziców.

Miło spędzony czas uświetniły występy młodych tancerek przygotowanych przez panią Aleksandrę Rogińską  oraz występy naszych szkolnych wokalistów. Mogliśmy usłyszeć Agatę Brzozowską, Patrycję Cieślak oraz Jakuba Mazurka.

Nagrody  dla zawodników, dyplomy oraz puchary wręczył Pan Dyrektor Romuald Modrzyk.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za ufundowanie pucharów. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród. Dziękujemy również  panu Barnardowi Łyżwińskiemu za oprawę muzyczną oraz pani Aleksandrze Rogińskiej za występ zespołu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, życzymy kolejnych sukcesów i już dziś zapraszamy do kolejnej edycji Dnia Języków Obcych.