PRAWO JEST WAŻNE DLA KAŻDEGO !!!, czyli Dzień Edukacji Prawnej w Zespole Szkół w Sulechowie.

21 marca 2017

Z inicjatywy Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia w dniu 15 marca 2017r. obchodzono Dzień Edukacji Prawnej.

Z tej okazji Zielonogórski Oddział Stowarzyszenia w dniach 13-17.03.2017r. zorganizował serię spotkań uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prowadzonych w obszarze działania Sądu Okręgowego Zielonej Górze z sędziami i adwokatami. W szkołach tych przeprowadzono lekcje podczas których przybliżono uczniom zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, w niektórych sądach odbyły się także symulacje rozpraw z udziałem uczniów. Spotkania te odbyły się w szkołach w Zielonej Górze, Nowej Soli, Świebodzinie, Sulechowie, Krośnie Odrzańskim, Gubinie, Żarach, Żaganiu i Wschowie i łącznie wzięło w nich udział około 1000 uczniów.

Nasza Szkoła też wzięła aktywny udział w tej akcji.

W dniu 13.03.2017 roku uczniowie klasy 5d odwiedzili Sąd Rejonowy VI Zamiejscowy Wydział Karny w Sulechowie. W ramach zajęć wzięli udział w przygotowanej rozprawie edukacyjne, gdzie uczniowie odgrywali role procesowe w fikcyjnej sprawie. Zajęcia zorganizował i przygotował Wiceprezes Sądu Rejonowego w Świebodzinie Piotr Lubryczyński.

W dniu 14.03.2017 roku uczniowie klasy 2c wzięli udział w zajęciach na temat organizacji i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Zajęcia przeprowadził Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Zielonej Górze SSO Diana Książek-Pęciak.