Dzień Młodości z Falubazem

15 marca 2017

9 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Młodości z Falubazem. W ramach projektu 60 godzin z Falubazem gościliśmy czołowych zawodników KS Falubaz: Piotra Protasiewicza, Patryka Dudka, Jarosława Hampela, Akexa Zgardzińskiego, Andrzeja Karpowa, Arkadiusza Potońca, Damiana Pawliczaka, Jacoba Thorssela, Jakuba Osyczkę, Mateusza Burzyńskiego, Mateusza Tonderę, Wojciecha Pilarskiego, Sebastiana Niedźwiedzia, a także trenera Marka Cieślaka i kierownika drużyny Tomka Walczaka.

Impreza odbyła się w hali sportowej i uczestniczyły w niej klasy IV – VI oraz I – III gimnazjum. Zaprosiliśmy także Pana Burmistrza Ignacego Odważnego oraz Pana Wojciecha Sołtysa, kierownika Wydziału Oświaty w Sulechowie.

Wśród uczniów wyróżniała się zdecydowanie trybuna Klubu Kibica, czyli najwierniejsi fani KS Falubaz. Ubrani w żółto – biało – zielone koszulki, z szalikami klubowymi i umalowanymi twarzami, głośno, przy akompaniamencie werbli dopingowali naszych gości.

Dla zawodników przygotowaliśmy zadania. Jednym z nich było odszukanie siebie wśród karykatur, które wykonali nasi uczniowie. Śmiechu i zabawy było wiele, ponieważ nie od razu żużlowcy poprawnie wskazali na swoje podobizny. Kiedy już się im to udało, złożyli swoje autografy i te prace będą licytowane na naszym szkolnym festynie.

Następnie zaprosiliśmy gości do Belgijki. Taniec przygotowany był przez uczniów klas II i III gimnazjum, a poprowadzony przez p. Pawła Konsura. Wszyscy radzili sobie doskonale, a fakt, że na stronie internetowej Klubu jeszcze tego samego dnia pojawił się film z tańcem, świadczy o tym, że zawodnicy bardzo miło wspominają tę zabawę.

Nie zabrakło także pytań do zawodników.

Na koniec imprezy goście oraz nasi mistrzowie z klasy Ia gimnazjum, pod kierunkiem trenera, p. Mieczysława Puchalskiego, zagrali mecz siatkówki na wesoło.

Podczas imprezy rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny na najciekawszą pracę związaną z KS Falubaz. Koordynatorem konkursu była p. Aneta Godyń.

Imprezę w mistrzowskim stylu prowadził p. Szymon Klocek. Zadbał także o dobór doskonałej muzyki, pasującej do czasu i miejsca. Jego trafne i dowcipne komentarze towarzyszyły nam przez cały czas trwania imprezy. Nie bez powodu dzień później, podczas Plebiscytu na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2016 roku otrzymał Złoty Mikrofon za prowadzenie różnego rodzaju imprez szkolnych.

Na koniec zabawy każda klasa zrobiła pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami KS Falubaz.

Zadbaliśmy także o poczęstunek. Pani Magda Tudorow przygotowała wspaniały tort, oczywiście z motywem Falubazu.

Zawodnicy byli mile zaskoczeni takim przyjęciem. Podkreślali, że po nie spodziewali się takiego entuzjazmu i profesjonalnego przygotowania.

Mimo, że niewiele było czasu na przygotowanie, wszystko udało się doskonale.

W imieniu opiekunek SU chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy się do tego sukcesu przyczynili.

Dziękujemy Panu Waldemarowi Góraździe, który spowodował, że zawodnicy Falubazu pojawili się w naszej szkole. Od niego wszystko się zaczęło…..

Dyrekcji szkoły za pomoc i wsparcie;

Panu Szymonowi Klockowi za prowadzenie imprezy, za cenne wskazówki i sugestie, a także osobiste zaangażowanie’

Panu Pawłowi Konsurowi za poprowadzenie tańca belgijskiego;

Panu Mieczysławowi Puchalskiemu za przygotowanie meczu siatkówki;

Pani Ani Niesułowskiej za piękne dekoracje;

Pani Anecie Godyń za dekoracje hali, konkurs plastyczny i karykatury;

Panu Bernardowi Łyżwińskiemu za nagłośnienie imprezy;

Pani Wioletcie Samociak za oprawę fotograficzną.

Nic by się nie wydarzyło, gdyby nie Wy, kochani uczniowie!