Z wizytą w Banku PKO BP

10 marca 2017

9 marca 2017r. uczniowie z kl. II d  wraz z wychowawczynią p. Dorotą Wieczorek odwiedziły oddział Banku PKO BP w Sulechowie.

Uczniowie mieli możliwość poznania banku „od kuchni”. Obejrzeli pomieszczenia, które dla potencjonalnego klienta są niedostępne. Widzieli ogromny sejf, serwerownię, maszynę do liczenia monet oraz podręczne sejfy kasjerów. Dowiedzieli się, jak sprawdzić prawdziwość banknotów. W rozmowie z panią dyrektor oraz pracownikiem banku  dowiedziały się, jak można oszczędzać.

Dzieci zostały obdarowane wieloma gadżetami oraz słodyczami.

Uczniowie bardzo aktywnie gromadzą pieniądze na swoich kontach SKO. Bank PKO BP proponuje też bardzo ciekawą stronę internetową dla dzieci, na której mogą one się bawić i uczyć o oszczędzaniu.

Przypominamy uczniom  o tym, że w naszej szkole działa SKO i zachęcamy  do założenia takich kont, bo przecież warto oszczędzać. Żeby to zrobić trzeba pobrać odpowiednie oświadczenie od p. Doroty Wieczorek lub p. Marty Łyżwińskiej, które muszą wypełnić rodzice. A potem już można gromadzić swoje środki!