Szkolny Tydzień Czytania

17 lutego 2017

Od 23 do 27 stycznia w naszej szkole trwał Szkolny Tydzień Czytania ph. „Moja pasja czytania” Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów, nauczycieli oraz innych znamienitych gości do udziału w tym wydarzeniu.

Każdego dnia miłośnicy książek dzielili się swoimi czytelniczymi pasjami:

– Poniedziałek-   Bartosz Modrzyk z klasy VI D oraz uczniowie z klasy IB i IC:  Alicja Baraniecka, Kinga Kaczmarek, Amelia Kubiak, Magda Palicka, Klaudia Wyzujak, Julia Napieralska i Antoni Sołtys przeczytali młodszym kolegom fragmenty swoich ulubionych książek.

-Wtorek – Pani Ewa Majcherek – dyrektor Biblioteki PWSZ – opowiedziała gimnazjalistom o swojej pasji czytania i przedstawiła  kolekcję książek z autografem.

Uczennica klasy VID Patrycja Dąbrowska zaprezentowała swoje ulubione książki fantasy.

– Środa – słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku ,Panie : Elżbieta Łazicka, Magdalena Dziurman
i Anna Baranowska przeczytały  „Konika Garbuska”  P. Jerszowa – jedną z najbardziej popularnych bajek rosyjskich.

– Czwartek- laureatka konkursu „Mistrz Pięknego Czytania” Wiktoria Sochacka kl.IIIC  zaprezentowała fragmenty swoich ulubionych lektur.

Szkolny Tydzień Czytania potwierdził słynne słowa Umberto Eco „ Książka dobrze pasuje do ręki”.