Opowieść Bożonarodzeniowa

16 stycznia 2017
Opowieść Bożonarodzeniowa już za nami. Powoli opadają emocje.

Tym razem pracowaliśmy nie tylko dla naszych podopiecznych w Tanzanii. W tym roku wyznaczyliśmy sobie dodatkowy cel – dokonaliśmy adopcji na odległość rodziny w Aleppo, która w wyniku wojny straciła wszelkie środki do życia. Jest to rodzina siedmioosobowa, wyznania chrześcijańskiego. Ich dom został zniszczony a ojciec został ranny. Utrzymuje ich polska siostra zakonna. Adopcji dokonaliśmy poprzez Caritas Polska. Zobowiązaliśmy się przez pół roku, każdego miesiąca wspierać tę rodzinę kwotą w wysokości 510 zł. Stąd część licytacji przedmiotów była przeznaczona właśnie na tę rodzinę.
Dziękujemy serdecznie wszystkim za ogromne zaangażowanie; wszystkim Gościom, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość; Ks. Marcinowi Napadło – diecezjalnemu dyrektorowi PDM i delegatowi biskupa ds. misji, p. Danucie Jurzak – zastępcy Burmistrza, Ks. kan. Piotrowi Bortnikowi – proboszczowi parafii p.w.św. S. Kostki w Sulechowie, p. Romualdowi Modrzykowi – dyrektorowi Zespołu Szkół w Sulechowie, Ks. Maciejowi Drozdowi, Ks. Andrzejowi Maciejewskiemu, p. Wojciechowi Sołtysowi – kierownikowi Wydziału Oświaty w Sulechowie, p. Stanisławowi Kaczmarowi – Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Sulechowie, p. Izabeli Wojewodzie – przewodniczącej Rady Rodziców w Zespole Szkół.
Wielkie dzięki wszystkim Sponsorom, Ofiarodawcom, Rodzicom, Przyjaciołom, Sympatykom, członkom Koła Misyjnego, uczniom Zespołu Szkół!!! Brawo Wy ! Słowa wdzięczności kierujemy także do tych, którzy pracowali  nad przygotowaniem uroczystości ; p. Dorocie Bieławie , Dawidowi Cierniakowi, Kubie Jaskule. Bardzo dziękujemy także p. Małgorzacie Łuszczyńskiej i wolontariuszom z CKZiU. Oby przesłanie tego wieczoru; ,,Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie kochać” towarzyszyło nam na co dzień.

Krystyna Zamolska