RELACJA Z PRZEKAZANIA SZLACHETNEJ PACZKI

4 stycznia 2017

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem LBU-2274-543239), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

64 paczki na pierwsze piętro. Do tak wielkiej ilości trzeba było sporo pomocników, aby to wszystko sprawnie poszło. Do rodziny pojechało ośmiu wolontariuszy, którzy powolutku zapełniali dom rodziny kartonami owiniętymi świątecznym papierem. Kiedy już salon i kuchnia były zapełnione paczkami, weszłam do mieszkania przywitać się z rodziną. Pani Patrycja od razu rzuciła mi się na szyję i wypłakała na ramieniu. Była zaskoczona  i wciąż powtarzała, że nie spodziewała się tak ogromnej pomocy. Pan Bartosz stał i nie mógł nic powiedzieć.  Widziałam, że jego oczy szkliły się od łez, a dłonie drżały oparte o nową półkę z narzędziami. Powtarzali ” Szok!”, „Niemożliwe”. Mała Agnieszka już spała, ale Małgosia od razu zabrała się za rozpakowywanie prezentów. „Mamo, pamiętasz? Ja tak bardzo to chciałam”, mówiła wyciągając zabawki z pudełek. „Jaka śliczna koszulka, a jaki sweterek, mogę jutro założyć, prawda?”. Agnieszka cieszyła się najbardziej z pluszowego misia, domu dla lalek, ptaszka w klatce i koszulki z serduszkiem, ale oprócz tego uradowały ją bardzo kredki, słodycze i rodzynki wśród wszystkich artykułów. Sześciolatka powtarzała ciągle, że jej największe marzenia właśnie się spełniły i że musi być bardzo grzeczna, aby pokazać Mikołajowi, że zasłużyła na takie prezenty. Pani Patrycja była przeszczęśliwa, gdy zobaczyła łóżko piętrowe, a Panu Bartoszowi najwięcej radości sprawiły narzędzia. Radości nie było końca, członkowie rodziny cieszyli się na widok każdej, nawet najmniejszej rzeczy, odnalezionej w tak ślicznie zapakowanych prezentach. Wreszcie nadszedł czas na kolejną informację, iż będzie również piecyk. Rodzice zalali się łzami „Jak to możliwe, że ktoś, kto w ogóle nas nie zna miał ochotę nam pomóc?”, nie mogli uwierzyć w to, co się właśnie dzieje. Pani Małgosia była przeszczęśliwa, jednocześnie czuła się zakłopotana wiedząc, że nie może się odwdzięczyć. Powtarzała mi co chwilę, że gdyby mogła, to wyściskałaby każdego z osobna i podziękowała osobiście. Kazała mi przekazać wyrazy wdzięczności dla każdej osoby, która przyczyniła się do tego, że otrzymała tak ogromną pomoc i co najważniejsze… że wróciła jej wiara w drugiego człowieka.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Ja również chciałam bardzo podziękować za współpracę. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać tak liczną grupę ludzi, którzy szczerze i bezinteresownie chcą pomagać drugiemu człowiekowi i dla których los potrzebujących nie jest obojętny. Mam nadzieję, że ten dobry uczynek sprawi, że zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą radosne, spokojnie i przeżyte w miłej atmosferze z myślą, że pomogło się komuś, kto naprawdę tego potrzebuje. Chciałabym podziękować również opiekunkom Samorządu Uczniowskiego, p. Monice, p. Wiolecie, p. Ani, p. Dorocie i p. Oli, za świetny kontakt i zaangażowanie w to, aby spełnić najważniejsze potrzeby rodziny. Wielkie podziękowania składam także  Wiktorii Dmytruk i Patrycji Cieślak za pomysł i zainicjowanie akcji w szkole, co z pewnością wymaga wiele odwagi i poświęcenia wolnego czasu. Chciałabym również życzyć wszystkim Szczęśliwego Nowego 2017 Roku!

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Rodzina chciałaby podziękować każdemu z całego serca za okazaną jej dobroć, o której nawet w najśmielszych snach nie śniła. Zawartość paczek przerosła ich oczekiwania, gdyż nie spodziewali się nawet tak ogromnej pomocy! Pani Małgosia chciała również życzyć, aby każdy z osobna spotykał na swojej drodze samych dobrych ludzi i życzyć wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.