Śniadanie daje moc!

22 października 2016

Uczniowie  kl. IIc  nie tylko wiedzą jak należy zdrowo się odżywiać, ale stosują tą wiedzę w praktyce. Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat to bardzo ważna sprawa.

Dzieci samodzielnie przygotowały kolorowe kanapki ze zdrowych produktów a następnie wspólnie je konsumowały. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja zdrowego żywienia. Wniosła wiele dobrego do świadomości młodych ludzi, którzy powinni wybierać zdrową żywność spośród wielu niewłaściwych produktów promowanych w sklepach. Teraz już wiedzą ,że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który dostarcza im potrzebnej energii do nauki, lepszej koncentracji podczas lekcji oraz siły do zabawy. Dzięki takim lekcjom dzieci uczą się na czym polega kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. I ta maksyma sprawdziła się tu doskonale, gdyż największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

Małgorzata Wieczorek