„Fizyka w sporcie”

19 października 2016

Dnia 28. września 2016 roku uczniowie klas III naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. Agnieszką Dębową i p. Tomaszem Skibą uczestniczyli w konferencji naukowej pt. „Fizyka w sporcie”. Odbyło to się w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Przed konferencją uczniowie mogli zapoznać się z fizyką w zabawkach gdzie swietnie się bawili. W pierwszej części konferencji uczniowie wysłuchali wykładu p. Marcina Karaszewskiego “Tajemnica Unihokeja”, po którym odbyła się dyskusja na temat zjawisk fizycznych ukrytych w dyscyplinach sportu. Następnie w bardzo ciekawy sposób p. Grażyna Wyczałkowska wygłosiła wykład pt. “ O sporcie i fizyce”. Po przerwie kawowej słuchacze udali się na salę gimnastyczną AZS gdzie mistrzowie i uczniowie mogli razem zagrać w Unihokeja. Konferencja ta była rozpoczęciem konkursu z fizyki organizowanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki SnaFi pod patronatem Lubuskiego Kuratorium Oświaty.