Koło Misyjne w Pałcku

17 października 2016

W dniach 30.09.-2.10.2016 r. Koło Misyjne znowu pielgrzymowało. Tym razem zawędrowało do Pałcka, by w Małym Dworku kolejny raz poczuć radość wspólnego przebywania, wielbić Boga a także, by poprzez najdrobniejsze gesty uczyć się, jak kochać drugiego człowieka.

Myślą przewodnią tego spotkania były rozważania na temat Archaniołów Ks Przemysław Janicki (jak zawsze-w prosty a zarazem niezwykły sposób) pouczył nas, że posłańcy z nieba podpowiadają nam, jak dobrym postępowaniem, pomocą innym wyrażać miłość i stawać się podobnymi do nich w wypełnianiu swojej misji. Jak Gabriel zwiastował kiedyś Maryi radosne posłanie, tak i my mamy zanosić Słowo Boga.Na wzór Rafała towarzyszącego w drodze podróżującemu Tobiaszowi – my także mamy ofiarować swoją obecność bliźnim. Naśladując Michała walczącego z szatanem, my także mamy obowiązek walczyć ze złem.
Kończąc, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim,którzy wzięli udział w rekolekcjach.W sposób szczególny wyrazy wdzięczności kierujemy do ks Przemysław Janicki za Słowa Dobrej Nowiny, obecność, braterstwo. Ks Marcinowi Napadło za miłe odwiedziny i słodkości ;-), Pani Hani Jankowskiej za pracę, trud, przeogromną życzliwość, Pani Iwona Pierzchlewska za gościnę ,Pani Monika Butkiewicz za wykonanie pięknego plakatu,animatorom Marysia Bajor, Janek Aleksandrowicz, Wojtek Petrus, Ania Zamolska, Natalia Lacelt za współpracę, Karolina Szydłowska za robienie zdjęć, rodzicom za życzliwość, miłe słowa i utwierdzanie w przekonaniu,że to, co robimy jest potrzebne i ma sens.