Spotkanie z pisarką Katarzyną Wasilkowską

23 września 2016

21 września Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów gościła przemiłą pisarkę dla dzieci Katarzynę Wasilkowską. Z naszej szkoły w spotkaniu wzięły udział dwie klasy  IId i IIId SP  wraz z wychowawczyniami oraz panią z biblioteki. Spotkania  związane są z cyklem „ Lubuskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami”.  Pisarka  opowiedziała młodym czytelnikom o swojej twórczości literackiej. Dzieci wysłuchały czytanych przez panią Katarzynę pełnych ciepła i humoru  fragmentów swoich utworów : „ Królestwo  jakich wiele”,  „Mleczak”, „ Jowanka i gang spod gilotyny”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Autorka chętnie też odpowiadała na pytania uczniów . Następnie po spotkaniu dzieci mogły zakupić książkę pisarki, która z przyjemnością wpisywała autografy oraz dedykacje dla swoich małych czytelników.

Takie spotkania z autorami na żywo są wspaniałą formą zachęcania i upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

R. Cieślik R., Eckert A.