Puszka dla maluszka

17 czerwca 2016

W minionym roku szkolnym z inicjatywy Koła Misyjnego nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną,, Puszka dla Maluszka „. Od października do końca  kwietnia 11 klas nauczania zintegrowanego systematycznie zbierało i przynosiło puszki aluminiowe po napojach.

Łącznie uzbierano 18054 puszek i zarobiono 720 zł. Zwycięskimi zbieraczami okazały się kl. Ie, If i IId. Ponadto uczennica kl.Ib Joanna Kisły samodzielnie uzbierała 1305 puszek. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do akcji otrzymali dyplomy i słodkie upominki a kl.Ie dodatkowo nagrodę pieniężną-100 zł. Uzbierane pieniądze zostały przesłane do fundacji Redemptoris Missio a stamtąd trafią do ubogich dzieci afrykańskich. Bardzo dziękujemy zaangażowanym uczniom, wychowawcom i rodzicom za trud całorocznego zbierania i otwarte serce. W sposób szczególny dziękujemy Pani Joannie Zamiara za systematyczne odbieranie tego surowca i sprzedawanie go.
Koordynatorem akcji w naszej szkole były P. Krystyna Zamolska i P. Sylwia Sulek

[nggallery id=700].