Wizyta w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów

23 maja 2016

W dniach 13-18.05.16r. w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów w ramach Tygodnia Bibliotek dzieci z klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w zajęciach czytelniczych i lekcjach bibliotecznych. Uczniowie poznali bliżej bibliotekę i czytelnię, uczyli się jak korzystać z katalogów on-line.

Na każdym spotkaniu panie bibliotekarki czytały dzieciom przygody bohatera książki M.Strękowskiej-Zaremby „Okropny Maciuś”, którą zakupiliśmy do naszej biblioteki w ramach projektu „Książki naszych marzeń”. Uczestnicy zajęć mierzyli się z zagadkami dotyczącymi opowiadania, popisywali się swoimi zdolnościami plastycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy. Dzieci obejrzały wystawę prac pt. „1050 Rocznica Chrztu Polski” oraz „Świat wycinanek Eriki Schirmer”. Autorka zajmuje się sztuką wycinanek od kilkudziesięciu lat. Urodziła się we wsi Nietków koło Zielonej Góry. Obecnie mieszka w Niemczech. Jej wycinanki są wykorzystywane jako ilustracje do książek dla dzieci.

A.Eckert, R.Cieślik

[nggallery id=685].