Loteria fantowa

12 maja 2016

5 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Sulechowie odbyła się po raz kolejny loteria fantowa. Organizował ją wolontariat  „Jesteśmy dla Ciebie” . Celem akcji charytatywnej była i jest pomoc niepełnosprawnym.

Dlatego też gościliśmy naszych podopiecznych z Domu Samopomocy Społecznej z Sulechowa, a wśród nich Nikolę z mamą – naszą główną podopieczną.

Zaangażowanie wolontariuszy było niesamowite, również wśród nauczycieli i dyrekcji poruszenie, wyrozumiałość i troska.

Oprócz loterii fantowej przygotowaliśmy kawiarenkę, gdzie można było posmakować pysznych ciast, a przede wszystkim porozmawiać, integrować się i wspólnie planować.

Uczymy się od siebie nawzajem. My staramy się dbać i doceniać każde dobro, które jest wokół nas, troszczyć się i pomagać potrzebującym a nasi przyjaciele będąc wśród nas uczą się życia w środowisku, które nie zawsze bywa łatwe i przychylne.

My zatem jesteśmy po to, jesteśmy i chcemy nadal być- tam, gdzie możemy pomóc i bezinteresownie  pomagać innym.

Nasza szkolna społeczność sprawdziła  się w 100 procentach. Uczestnictwo uczniów w loterii było rewelacyjne – dziękuję.

Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy przekazali nam fanty, rodzicom, za ich zaangażowanie oraz wspaniałym, niestrudzonym, zawsze chętnym nieść pomoc wolontariuszom.

V.Samociak

[nggallery id=680].