Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

8 lutego 2016

2 i 3 lutego 2016r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów kl. I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki oraz wypożyczania książek. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Zanim pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie rozwiązywali zagadki dotyczące tytułów wierszy, baśni i bajek. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a następnie zostali pasowani na czytelników. Nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek i długopisy. Na końcu zostali zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania, a przede wszystkim wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczanie. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.
Anna Eckert

[nggallery id=635].