ENGLISHmania

8 stycznia 2016

Dnia 21.12.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISHmania dla uczniów klas VI. W potyczkach brały udział trzyosobowe zespoły: ze Szkoły Podstawowej w Kijach, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie, ze szkoły Podstawowej z Trzebiechowa oraz reprezentacja naszej szkoły,

która została wyłoniona w szkolnym konkursie języka angielskiego w składzie: Laura Chmiel z klasy 6b oraz Grzegorz Łazicki i Kacper Klóska z klasy 6a. Uczniowie rozwiązywali quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych, krzyżówkę sprawdzającą znajomość słownictwa, odpowiadali na pytania z gramatyki i rozwiązywali łamigłówki. Były również zagadki dźwiękowe i dotyczące slajdów. Drużyny walczyły o Puchar i Statuetki Burmistrza Sulechowa oraz nagrody rzeczowe. Miło spędzony czas uświetnił występ uczennic z zespołu wokalnego pana Bernarda Łyżwińskiego oraz prezentacja projektu edukacyjnego w języku angielskim pod tytułem „Trzy wielkie królowe”, który przedstawili uczniowie naszego gimnazjum Wiktoria Dmytruk z klasy 2B, Maria Bajor z klasy 2B oraz Wojciech Petrus z klasy 2C. Zaproszono również gości: pana Burmistrza Sulechowa, w którego imieniu przybył pan Wojciech Sołtys oraz pana Dyrektora Romualda Modrzyka.

Pierwszą nagrodę otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie, trzecie miejsce uczniowie z Kij i IV miejsce uczniowie z Trzebiechowa. Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół w Sulechowie: pani Ewa Jurewicz, Marta Łyżwińska, Marta Mużyło – Klocek, Monika Rakowska – Kłos i Karolina Sójka. Dziękujemy panu Bernardowi Łyżwińskiemu za organizację oprawy muzycznej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, życzymy kolejnych sukcesów i już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu ENGLISHmania!

Opracowała: Karolina Sójka

[nggallery id=628].