SZLACHETNA PACZKA

21 grudnia 2015

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, która w Polsce ma już swoja 15 odsłonę. Akcja skupia się na pomocy rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej z niezależnych od siebie przyczyn, takich jak ciężka choroba, często u dzieci, czy nagła utrata pracy.

W listopadzie, na stronie internetowej „Szlachetnej Paczki” pojawiła się lista rodzin z okolic Zielonej Góry, które potrzebują wsparcia. Wspólnie z uczniami wybraliśmy rodzinę Pani Kasi, która samotnie wychowuje 4 – letnią Natalkę i 11 – letniego Daniela. Dziewczynka jest chora na wrodzoną zaćmę oczu. Jest pod stałą opieką Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Czeka na operację obu oczu. Akcja została nagłośniona i rozpoczęliśmy zbiórkę wszelkiego dobra. Gabinet pedagogów stał się „magazynem” i wprost pękał w szwach! Dziękujemy paniom pedagog za gościnność i udostępnienie pomieszczenia. Po dwóch tygodniach przyszedł czas na segregowanie, układanie i pakowanie podarków. Przygotowaliśmy 53 paczki i piękne biurko. Wielkie podziękowania dla naszych niezawodnych wolontariuszy, którzy w czwartkowe popołudnie pracowali przy pakowaniu „Szlachetnej Paczki”. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za tak duże zaangażowanie się w naszą akcję. Liczyliśmy na hojność i nie zawiedliśmy się. Szczególne podziękowania należą się klasie II b gimnazjum i wychowawczyni p. Renacie Jędrosz. Dzięki nim rodzina przez nas obdarowana będzie miała spokojny i wygodny sen. Klasa ta napisała także piękne, wzruszające życzenia, które przekazaliśmy w imieniu całej naszej szkoły. W sobotę, 12 grudnia, podczas ogólnopolskiego finału akcji, przewieźliśmy prezenty do centralnego punktu magazynowego, gdzie czekała na nas wolontariuszka, która osobiście poznała rodzinę Pani Kasi, jej sytuację i potrzeby. Serdecznie dziękujemy Państwu Annie i Piotrowi Podymom za udostępnienie samochodu dostawczego i pomoc w transporcie. Było to bardzo ważne. Dziękujmy także Państwu Wawrzyniak za szczególne i wyjątkowe wsparcie naszej rodziny. Wszystkie rzeczy, które zebraliśmy dotarły już do Pani Kasi i jej dzieci. Otrzymaliśmy informację, jak wielkie zaskoczenie i wzruszenie towarzyszyło otwieraniu kolejnych i kolejnych pudeł i pudełek. Cieszymy się bardzo, że udało się nam pomóc Pani Kasi, Danielowi i Natalce i sprawić, że Boże Narodzenie w tym roku będzie dla nich wyjątkowe. Dziękujemy wszystkim za otwarte serca i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Opiekunowie Samorządu Szkolnego i Szkolnego Koła Wolontariatu (red. W. Konstańczak)

 

[nggallery id=623].

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty